עמוד מתח גבוה

מה השכר של חשמלאי מתח גבוה ומתי יש צורך באחד שכזה? 

מה השכר של חשמלאי מתח גבוה ומתי יש צורך באחד שכזה? 

חשמלאי מתח גבוה הוא למעשה חשמלאי העבר קורס במתח גבוה וקיבל רישיון של חשמלאי מסויג. המשמעות של רישיון זה היא האפשרות של החשמלאי לעשות עבודות במערכות ששורר בהן מתח גבוה. על מנת לבצע את הקורס, יש צורך קודם כל להיות בעל תעודה של חשמלאי מוסמך. בנוסף לכך, יש צורך לעבור וועדת קבלה על מנת לקבוע אם בעל המקצוע מתאים לדרישות הקורס המחמירות. מי שעומד בדרישות הקורס ועובר בהצלחה מבחן מטעם משרד הכלכלה, מקבל בסוף תעודת 'מפעיל מערכות מתח גבוה'. על מנת לקבל רישיון 'חשמלאי מסויג', יש צורך לעמוד בתנאים ובדרישות של תקנות החשמל. למעשה, מי שמקבל את הרישיון הנכסף, זוכה בשכר גבוה ומשתלם לעומת שאר הרישיונות הקיימים בתחום.

נורה חשמלית

נורה חשמלית

כיצד לבחור חשמלאי מתח גבוה?

על מנת לבחור חשמלאי מתח גבוה כדאי קודם כל לבדוק את כמות הניסיון שיש לו בתחום. מי שמעוניין להעסיק את שירותיו של חשמלאי זה, כדאי לו לבדוק היכן הוא עבד בעבר ולבקש המלצות ממעסיקים קודמים. תמיד טוב לעיין בפורטל זכויות העובדים כדי לדעת מה מחובת המעביד לשלם לעובד. אומנם לניסיון התעסוקתי והמקצועי ישנה חשיבות מכרעת, אך חשוב גם לעבוד עם בעל מקצוע שהוא גם בן אדם בעל יחסים בין אישיים תקינים. כמו כן, חשוב תמיד לוודא ציפיות שכר על מנת לוודא כי אין פערים משמעותיים בין השכר המבוקש לבין השכר בפועל שאתם מסוגלים לשלם לעובד. כמו כן חשוב המרחק הגאוגרפי של החשמלאי ממקום הצורך בעבודה לדוגמא מי שגר ועובד בפתח תקווה רצוי שייקח את שירותיו של חשמלאי פתח תקווה על מנת שיוכל לתת מענה מהיר לכל תקלה ובעיה.
לסיכום, חשמלאי מתח גבוה שכר משתנה בהתאם לוותק של החשמלאי בתחום. ככל שלחשמלאי יש וותק גבוה יותר, כך השכר עולה בצורה מגמתית. הדבר כרוך בניסיון שהחשמלאי צובר עם הזמן ובמיומנות הנרכשת רק עם עבודה מעשית בשטח, ולא ניתן לקבלה על ידי לימודים עיוניים בלבד.

עמוד מתח גבוה

עמוד מתח גבוה

חשמלאי מתח גבוה שכר – נקודות חשובות שכדאי לדעת

ראשית כל, חשוב להדגיש כי גובה השכר תלוי בצורה משמעותית בוותק ובניסיון של החשמלאי בתחום. מי שרק קיבל את הרישיון או שעבד בתחום לא יותר משנתיים, יכול להשתכר בסכום של 10,000 עד 12,000 ₪ בכל חודש בחודשו. אך ככל שהזמן עובר והניסיון הולך ומצטבר, כך גם השכר החודשי עולה בהתאמה. חשמלאי מתח גבוה בעל ניסיון של שנתיים עד ארבע שנים בתחום, משתכר בטווח של 11,500 עד 13,500 ₪ בחודש. מי שכבר עבר 4 שנים לפחות, יכול להשתכר בסכום של 14,000 עד 16,000 ₪. כך שאין ספק כי מי שרוצה להגדיל את ההכנסה החודשית שלו, כדאי לו לעבור את ההכשרה הנדרשת בהפעלת מערכות במתח גבוה, ובכך גם להגדיל את הידע שלו וגם להכניס עוד קצת כסף כל חודש. כמובן שחשמלאי מתח גבוה יכול בהחלט להמשיך לבצע עבודה רגילה כגון טיפול בבעיות חשמל ביתיות, התקנת מאווררי תקרה והחלפת נתכים. אך מי שכבר טרח והוציא את הרישיון הנכס, כדאי שיעבוד בתחום ההתמחות החדש שלו, וירוויח את הכסף שמגיע לו.

מקומות מומלצים ללמוד את תחום החשמלאות:

לעוד מידע בנושא חשמלאים ועבודות חשמל ניתן לראות באתר: electriciansil.com