הדברה עם תינוק בבית

הדברה עם תינוק בבית מסוכנתכאשר מזמינים שירותי הדברה הביתה חשוב מאוד לא לעשות הדברה עם תינוק בבית. חשוב מאוד להוציא את התינוק מהבית לפני תחילת ההדברה ועד שחומרי ההדברה מתאדים בבית ורק לאחר מכן יש להחזיר את התינוק לבית.

ישנן כמה חברות אשר עובדות עם חומרים אורגניים וטבעיים ולכן הדברה עם תינוק בבית במקרים אלו הינה מותרת אבל עדיין רצוי שלא לעשות זאת גם במקרים אלו.

מדוע מומלץ לא לעשות הדברה עם תינוק בבית

תינוק, הוא אדם זעיר אשר עדיין לא התפתחו בו כל המערכות החיסוניות עד תום כמו אדם מבוגר או ילד בן 5-6 לצורך העניין. הרגישות שלו למחלות גדולה מאוד ובמיוחד עבור חומרים מסוכנים לגוף. בנוסף, רגישות בעיניים הרבה יותר גדולה ולכן הדברה יכולה להאדים לו את העיניים לכמה שעות ולפעמים גם כמה ימים.

בנוסף, גם אם חומרי ההדברה התפוגגו מהאוויר עדיין הם יכולים להיות בפינות על הרצפה וליד הארונות איפה שהמדביר התיז אותם. במקרה זה חשוב לנקות את הבית טרם הכנסת התינוק חזרה שכן הוא יכול לזחול ולגעת בחומרים עם הידיים ולהכניסם לפה שזה מסוכן אפילו יותר!

באילו מקרים אפשר להשאיר תינוק בבית עם הדברה

הדברה ירוקה בטוחה לתינוקישנן חברות בודדות בארץ אשר כל חומרי ההדברה שלהם הינם חומרים טבעיים מן הטבע ללא עיבוד כימי או ביולוגי. חומרים אלו אינם מסוכנים לאדם. חומרים כמו ג'ל נגד מזיקים וחומרים נוספים. במקרים אלו אפשר לבצע הדברה עם תינוק בבית שכן חומרי ההדברה בררוים לעין וגם במקרה של מגע עם החומר לא יכול להיגרם נזק לאדם ולתינוק.

בכל מקרה יש לשים לב לאן התינוק זוחל בימים שלאחר ההדברה ולבדוק שאין שם איזה חומר שיכול להוות עבורו בעיה בריאותית.

אנחנו יודעים כמה חשובה בריאותו של התינוק וכמה אתם רוצים לשמור עליו מכל דבר ומכל סיכון ולכן חשוב לבדוק איזה חומרים חברת ההדברה משתמשת, מומלץ לדרוש חומרי הדברה ירוקים ובטוחים לסביבה, לכם ולתינוק ולהיזהר מחברות הדברה לא מוסמכות שמסכנות אתכם גם עם חומרים מסוכנים וגם עם עבודה רשלנית.

למידע נוסף:
קרא על הדברה בטוחה

רוצים להדביר ג'וקים? קראו את המאמר הבא